niedziela, 29 stycznia 2017

Kawa z cynamonem.

Dzisiaj pochowałam resztę świątecznych dekoracji z kuchni. Zapakowałam w kartonowe pudełko z napisem "święta, ostrożnie" i jak zwykle zaniosłam do piwnicy jak zawsze w to samo miejsce. Zamiast choinki z orzechów, renifera i szyszek na tacy zostały pojemniki na kawę i herbatę oraz torebka z cynamonem. 


Kawa z cynamonem zawsze pod ręką na rozgrzewkę i regenerację. Na zimową codzienność otuloną ciepłym szalikiem i niekoniecznie z czapką na głowie, co to na wszelki wypadek zawsze jest przecież w torebce. 


Kawa z cynamonem na drzemiące popołudnie. Pita pomiędzy wyciąganiem prania z pralki i szukaniem prostego kalkulatora z % na sprawdzian z matematyki. Szybki łyk przed zamieszaniem smażącego się na patelni przecieru ogórkowego i natychmiastową reakcją na wezwanie, bo właśnie rozmnożyły się krewetki w akwarium.


Kawa z cynamonem. Moja ulubiona na zimowe (nie)zwykłe dni.

Pozdrawiam serdecznie-D.


9 komentarzy:

 1. Ja mam słabość do kawy,uwielbiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z cynamonem jeszcze nie próbowałam! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też taką pijam. Może nie codziennie, ale od czasu do czasu, tak dla zmiany smaku. Cynamon świetnie się kawą komponuje. :) Pozdrawiam, Magda

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja czasami gotuję kawę z cynamonem, imbirem, kardamonem i goździkami. Do tego miód i jestem rozgrzana po długim spacerze w mroźny dzień. Zapachniało mi tu u Ciebie pięknie. Pozdrawiam serdecznie! Asia

  OdpowiedzUsuń
 5. Aromatycznie dzisiaj u Ciebie :)
  Uściski serdeczne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam kawę z cynamonem.Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kawa z cynamonem smakuje świetnie :) Zwłaszcza jeśli jest zaparzana na zdrowej, filtrowanej wodzie :) U nas mamy filtr do wody fitaqua redox bo wcześniejsze filtry dzbankowe nie dawały rady chlorowemu posmakowi...teraz jest o wiele lepiej i smaczniej i zdrowiej :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapach kawy i cynamonu, ach nie ma nic piękniejszego. Śliczne zdjęcia. Uściski przesyłam i Wesołych świąt życzę:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kawa z cynamonem zawsze kojarzy mi się ze świętami, bo tylko wtedy taką pijemy. Idealna do pierników :)

  OdpowiedzUsuń