poniedziałek, 26 grudnia 2016

Nasze Święta.

Nasze Święta. Z piernikami wiszącymi na kompletnie nie pachnącej choince i z szyszkami wymykającymi się z gałązek w nocnej porze. Z gwiazdą betlejemską wskazującą tą właściwą drogę i z pachnącym siankiem z Pańskiego żłóbka. 
Nasze Święta. Z ulubioną kolędą nuconą pod nosem w kuchni podczas mieszania zupy grzybowej o tym, że Bóg się rodzi i że słowo ciałem się stało.  Z podskubywanym makowcem podczas "Opowieści wigilijnej" - oglądanej jak zawsze w ten magiczny wieczór, powracając tym samym choć na chwilę do domu z dzieciństwa.Nasze Święta. W trochę leśnym klimacie. Z patykami, korzeniami, kwiatami no i z gałązkami / na szczęście pachnącego /świerka. Z rogaczami w roli głównej i z włochatą poduchą ogrzewająca plecy podczas czytania wreszcie tej książki co dostałam  od Basi. 


Pozdrawiam świątecznie-D.


PS. Nasze Święta wciąż trwają, zaraz oglądamy "Świąteczną gospodę". Makowca już nie ma, ale są pierniki w puszce, które ukryłam przed największymi łasuchami.
12 komentarzy:

 1. Chciałoby się powiedzieć "chwilo trwaj" :-)
  Pozdrawiam świątecznie
  Uściski

  OdpowiedzUsuń
 2. Prześliczne dekoracje świąteczne.Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładne dekoracje. Sielsko i bajkowo:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudownie! Nic dodać, nic ująć.
  Buziaki
  E.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudownie! Nic dodać, nic ująć.
  Buziaki
  E.

  OdpowiedzUsuń
 6. PIĘKNIE ,PIĘKNIE ,PIĘKNIE przy tej kasztanowej alei:) buziaki i dziękuję ,że wpadłaś pod jabłonki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dominika, u ciebie jest naprawdę pięknie :-) I choć nie przepadam za "monochromatycznymi" dekoracjami świątecznymi typu: wszystko jest biało-srebrne, tak tu mi się podoba :-)
  Pozdrawiam cieplutko,
  Weronika

  OdpowiedzUsuń
 8. No, no... piękny klimat wyczarowałaś! Bardzo lubię takie zestawienie kolorystyczne. Super wyglądają te patyczkowe dekoracje :) Pozdrawiam - M.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pięknie kochana i jak zawsze super napisane :))

  OdpowiedzUsuń
 10. Dominiś, życzymy Wam wszystkiego dobrego, odwagi w spełnianiu marzeń i samych pozytywnych zaskoczeń. Do Siego Roku! Pozdrawiam - M.

  OdpowiedzUsuń